Obec „Český Betlém“ se pyšní novou kronikou

Obec Libčany se rozkládá na návrší asi 10km na západ od Hradce Králové. Velmi rád ji maloval český malíř Mikoláš Aleš a pro svou malebnou polohu mezi lesy a ovocnými sady ji nazval „Český Betlém“.

Jak krásná je tato obec, tak krásná je i její kronika.

Kronika je formát A4, v hnědé kůži, se zlatým vyraženým písmem. Kronika je profilovaná a na přední straně je vložen úvodní  list se znakem obce. Celkem má 190 listů což je 380 stran.

Pouzdro na kroniku je hladké a vyztužené, hnědá kůže v barvě kroniky, zpevněno látkou a kronika se do něj zasouvá. Hřbet pouzdra je vyražen také zlatým písmem.
Desky na přílohy jsou hladké, hnědá kůže v barvě kroniky, písmo vyraženo zlatě, zlatá mechanika 2 cm – 4 kroužky na eurofolie, celková tloušťka desek je 3 cm.