Jak jsme zvládli heraldiku (návrh znaku) a vexilologii (návrh vlajky) pro obec Štěměchy.

Obec Štěměchy se rozprostírá 15 km západně od Třebíče na spojnici Brno – České Budějovice na úpatí nejvyššího kopce regionu hory Mařenky, jejíž nadmořská výška je 711 m. Jsme rádi, že i kraj Vysočina už má naše vyšívané vlajky, znaky, krásné stuhy a insignie.  Heraldiku (návrh znaku) a vexilologii (návrh vlajky) jsme vytvořili včetně administrativních podkladů. Výsledek je moc hezký.  Nový znak obce byl vytvořen pro Štěměšské historické slavnosti, které se poprvé konaly v roce 2005 – obsahuje nejstarší pečeť obce a také barvy Miličínů. Páni z Miličína vlastnili obec Štěměchy od roku 1464 do roku 1505.

Moc se nám líbí ta kombinace barev a nová výšivka znaku. Vyšitý květ lnu na žlutém povrchu vypadá moc dobře. Stejně tak radlice a kosa bez kosiště na druhé straně na černém podkladu.

Vše je na cestě do obce Štěměchy!

Ať se práce daří!